KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493008
nr 1749 3008
Britta Ringvall
(1912-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, hustak. Olja på pannå, 48x34 cm, yttermått inklusive ram: 58x44 cm
Britta Ringvall, svensk bildkonstnär född 1912, död 1987.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 december 2025
kl 18:33:22
7/12 14:24:34
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Britta Ringvall
Läs mer om Britta Ringvall